2011WTZ w Zochcinku wzbogacił się o nowa pracownię
  W Warsztacie Terapii Zajęciowej w Zochcinku została oddana do użytku nowa pracownia tematyczna. Jej integralną częścią było przyjęcie w szeregi uczestników Warsztatu pięciu osób niepełnosprawnych, kolejne 3 dołączyły do pozostałych grup. Nowo-powstała pracownia modelarsko – dekoracyjna  ma na celu doskonalenie uzdolnień i pobudzanie wyobraźni twórczej z usprawnianiem zdolności manualnych. Uczestnicy pracowni będą tworzyli różnorodne prace przestrzenne, artystyczne, przedmioty codziennego użytku, kartki okolicznościowe, oraz elementy dekoracji. Ponadto na pracowni będą powstawać okolicznościowe stroiki, przedmioty związane z polską tradycją a w przyszłości uruchomimy w tej pracowni wyrób świec - mówi Norbert Staniszewski, kierownik Warsztatu. Oprócz tego wychowankowie będą mogli tu rozwijać swoje zdolności artystyczne oraz doskonalić koordynacje wzrokowo – ruchową i wyzwalać pozytywne emocje. Uczestnictwo w zajęciach będzie wpływać korzystnie na wzrost samooceny i pozwoli poznać wartość pracy i umiejętność współdziałania w grupie. Nad działaniami pracowni będzie czuwał Pan Arkadiusz Żerdecki.
   galeria zdjęć>>>


Wigilia w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Zochcinku
Corocznym zwyczajem, już po raz siedemnasty, w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Zochcinku odbyło się spotkanie opłatkowe. Swoją obecnością uczestników z Zochcinku zaszczycili: Gustaw Saramański - Wicestarosta Opatowski, Mieczysław Niewójt - Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Zochcinku  oraz Dariusz Sawicki - Wicedyrektor Domu Pomocy Społecznej w Zochcinku .Spotkanie wigilijne przebiegło w rodzinnej atmosferze. Zaproszeni goście jak również kierownik warsztatu Norbert Staniszewski złożyli wszystkim obecnym życzenia świąteczno - noworoczne. Przy płonących świecach i dźwiękach  kolęd  zebrani połamali się opłatkiem.

 

  galeria zdjęć>>>

Życzenie Świąteczne  
W tygodniu przedświątecznym uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej z Zochcinka  złożyli na ręce Bogusława Włodarczyka - Starosty Opatowskiego, Gustawa Saramańskiego - Wicestarosty Opatowskiego oraz Julii Mireckiej - Kierownika Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Opatowie życzenia świąteczno - noworoczne. Do życzeń zostały dołączone stroiki świąteczne wykonane przez samych  podopiecznych WTZ. Stroiki i inne ozdoby  bożonarodzeniowe można było podziwiać podczas kiermaszu, który został zorganizowany 20 grudnia 2011 w holu Starostwa Powiatowego w Opatowie.
galeria zdjęć>>>

 


 

Wielka sprzedaż stroików bożonarodzeniowych.

 14.12.2011, godzina 10.00 KRUS Opatów

15.12.2011, godzina 10.00 - ZUS Opatów

16.12.2011, godzina 10.00 - Powaitowy Urząd Pracy Opatów

20.12.2011, godzina 9.30 - Starostwo Powiatowe Opatów

  • Zaprezentujemy nowe techniki
  • Szeroki wybór stroików
  • Przystępne ceny
  • Gratisy

Fundusze uzyskane ze sprzedaży zostaną przeznaczone

na integrację społeczną uczestników warsztatu.

Zapraszamy


W dniu 20 grudnia 2011 roku, godzina 9.30
w Starostwie Powiatowym w Opatowie
odbędzie się sprzedaż
stroików bożonarodzeniowych.
  • Zaprezentujemy nowe techniki
  • Szeroki wybór stroików
  • Przystępne ceny
  • Gratisy

Fundusze uzyskane ze sprzedaży zostaną przeznaczone na integrację społeczną uczestników warsztatu.

Zapraszamy


Wycieczka do kina na film "Listy do M."
 
Dnia 07.12.2011 z okazji Dnia Osoby Niepełnosprawnej  odbyła się wycieczka dla uczestników  Warsztatu Terapii Zajęciowej w Zochcinku do kina Etiuda w Ostrowcu Św na emisję filmu "Listy do M.". Jest to romantyczna komedia utrzymana w klimacie Świąt Bożonarodzeniowych. Przed  seansem wszyscy byli bardzo podekscytowani. Film  wyświetlany był od 9.00 do 11.00. Po opuszczeniu sali kinowej słychać było rozmowy między uczestnikami, z których można było wywnioskować, iż film bardo się podobał. Następnie uczestnicy udali się do Galerii Ostrowiec, gdzie zjedli ciepły posiłek. Kilka osób zgłosiło chęć zrobienia zakupów. Wraz z instruktorami udali się między sklepowe półki. Inni ruszyli na stoiska Galerii. Około godziny 13.00 wszyscy zebrali się na parkingu gdzie czekali już kierowcy, aby dowieźć uczestników do domów. W wycieczce więło udział ponad 30 uczestników i 4 instruktorów. Uczestnicy wykazali się wysoką samodyscypliną i  właściwą postawą podczas integracjnego wyjazdu. Podsumowując, wycieczkę należy uznać za udaną.
  galeria zdjęć>>>

Mikołajki w WTZcie  
W dniu 6 grudnia 2011 roku w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Zochcinku odbyły się  Mikołajki.  Do uczestników z dalekiej Laponii, w tym roku na kołach, przybył Święty Mikołaj. Został powitany ciepło i radośnie. Podopieczni zostali obdarowani skromnymi upominkami. Wraz z Mikołajem śpiewali świąteczne piosenki recytowali wiersze, na koniec uczestnicy w podzięce za podarki odśpiewali kolędę - Wśród Nocnej Ciszy. Podczas spotkanie wychowankowie mieli okazję do wykonania pamiątkowej fotografii z Mikołajem na tle choinki. Wizyta Świętego dostarczyła uczestnikom warsztatu wielu niezapomnianych wrażeń i pozytywnych emocji. (W rolę Mikołaja wcielił się Instruktor Terapii Zajęciowej - Marcin Opałka)
  galeria zdjęć>>>

3 grudnia - Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych
3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Został on ustanowiony w 1992 roku przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych. Ustanawiając Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych ONZ chciała zwrócić uwagę na problemy tej grupy społecznej i podkreślić konieczność działań na rzecz integracji osób niepełnosprawnych z resztą społeczeństwa. W roku 2006 na Zgromadzeniu Ogólnym Narodów Zjednoczonych została przyjęta Konwencja Praw Osób Żyjących z Niepełnosprawnością. Według dokonanych zapisów osoby niepełnosprawne mają prawo do: wolności i bezpieczeństwa, swobody poruszania się i do niezależnego życia, do ochrony zdrowia, życia prywatnego i rodzinnego, edukacji oraz prawo do udziału w życiu politycznym i kulturalnym. W konwencji znalazły się również inne niezwykle ważne zapisy, a dotyczące równego dostępu do przestrzeni i budynków użyteczności publicznej, transportu, informacji i komunikacji.
  Z OKAZJI DNIA OSOBÓB NIEPENOSPRAWNYCH PRACOWNICY
WTZ W ZOCHCINKU ŻYCZĄ WSZYSTKIM WIELE RADOŚCI
I ZDROWIA ORAZ WSZELKIEJ POMYŚLNOŚCI.

Zabawa andrzejkowa 2011  
W dniu 30.11.2011 r. (środa) na Warsztatach Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społecznej w Zochcinku odbyła się zabawa andrzejkowa. Już kilka dni wcześniej uczestnicy przygotowywali wystrój sali tanecznej i zajmowali się całą organizacją. Każdy z nich bardzo przeżywał nadejście tej imprezy, wszyscy nie mogli się doczekać tego dnia. Jacek Dragan wyraził chęć przygotowania oprawy muzycznej. Spełnił swoje zadanie w 100%. Były kolorowe światła efekty specjalne w postaci dymu i muzyka przy której każdy potrafił się dobrze bawić. Od strony kulinarnej zadbała o wszystko Pani Barbara Kondas. Przygotowała ona dla wszystkich uczestników gorący posiłek, a na deser pyszne ciasteczka. W czasie trwania zabawy były prowadzone różne wróżby: lanie wosku przez dziurkę od klucza, wychodzenie butów za drzwi i jeszcze kilka innych typowo andrzejkowych wróżb. Wszyscy bawili się wspaniale u każdego widać było uśmiech na twarzy i wszyscy stwierdzili jednogłośnie że już dawno nie było tak wspaniałej zabawy.

galeria zdjęć >>>

X Festiwal Działań Artystycznych Osób Niepełnosprawnych
  W dniach 28.11.-02.12.2011 r. w Staszowskim Ośrodku Kultury trwa X Festiwal Działań Artystycznych Osób Niepełnosprawnych. We wtorek 29.11.2011 r. odbył się przegląd Zespołów Artystycznych, w którym brały udział zespoły z różnych placówek terapeutycznych woj. świętokrzyskiego m.in. Warsztat Terapii Zajęciowej przy Domu Pomocy Społecznej w Zochcinku. Warsztat zaprezentował występ muzyczno-taneczny jak również wystawę prac o tematyce świątecznej przygotowanych przez pracownię plastyczną, krawiecką, ceramiczną oraz stolarską. W części artystycznej uczestnicy pod przewodnictwem instruktora Tomasza Ścibisza zaprezentowali trzy utwory: „Byle było tak” - śpiewały Agnieszka i Renata Wróbel, „Jesteś szalona” - śpiewała Angelika Pater, oraz „Ali Baba” – śpiewali Józef Mucha, Kinga Kalinowska, a także Agnieszka i Renata Wróbel, przy czym dwa ostatnie utwory urozmaicił taniec Anny Bystroń. Częścią wystawową zajmowało się czterech uczestników: Mariusz Łuba, Jacek Kamiński, Aneta Dziekan, oraz Andrzej Turski pod opieką instruktorów Pani Barbary Suski i Pana Marcina Opałki. Wszyscy dokładali wszelkich starań by prace zaprezentowane były w jak najlepszy sposób, co przyniosło oczekiwane rezultaty, ponieważ kilka z nich udało się sprzedać. Po występach organizatorzy przygotowali dla wszystkich przybyłych gorący posiłek. Występy trwały w godzinach 1000 – 1230. Akcentem kończącym wtorkowy przegląd Artystyczny było zaproszenie organizatora na dzień 02.12.2011 r. (piątek) na uroczyste wręczenie dyplomów oraz nagród pamiątkowych.
   galeria zdjęć>>>


Brakuje pieniędzy na Warsztaty Terapii Zajęciowej


Turnieju Tenisa Stołowego Opatów - 18 listopada 2011
Warsztat Terapii Zajęciowej z Zochcinka po raz pierwszy wziął udział w Świętokrzyskim Turnieju Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych Opatów 2011. Naszą placówkę reprezentowało trzech zawodników: Piotr Kaczmarski, Michał Cebula, Józef Mucha.Turniej rozpoczął się grą obserwowaną, która miała na celu zakwalifikowanie zawodników do poszczególnych kategorii wg umiejętności - powiedział opiekun i trener grupy Marcin Opałka . W swoich grupach Piotr Kaczmarski i Michał Cebula zajeli I miejsca a Józef Mucha miejsce III. Myślę, że wspaniała organizacja i miła atmosfera także wpłyneła na to,  iż moi podopieczni uzyskali taki wynik – dodaje. Z medalami na piersiach, z uśmiechem na twarzy i pełnymi brzuchami podopieczni WTZ z Zochcinka opuszczali turniej, nie mogąc doczekać się następnego roku i obiecując sobie systematyczności i wytwałości w treningach czego serdecznie im życzymy.

  galeria zdjęć>>>

Święto Niepodległości  
Dnia 11 listopada br. delegacja z Warsztatu Terapii Zajęcwiowej w Zochcinku w osobach: Andrzej Turski - uczestnik WTZ, Daniel Bełczowski - uczestnik WTZ, Barbara Kondas - pracownik WTZ, Diana Kłonica - pracownik WTZ, wzięła udziałw obchodach Dnia Niepodległości w Opatowie. W pochodzie przemaszerowaliśmy Rynek Opatowski do Kolegiaty, gdzie uczestniczyliśmy we mszy, następnie złożyliśmy wiązankę pod pomnikiem Majora Topora-Zwierzdowskiego z 1863 roku. Wiązanki przygotowali uczestnicy Warsztatu w trakcie proadzonej terapii.
  galeria zdjęć>>>

Bowl Cup - Kręgle Ostrowiec
Warsztat Terapii Zajęciowej z Zochcinka po raz drugi wziął udział w II Wojewódzkim Turnieju Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kręgle pod nazwą "SZANSA BOWLING CUP"(gra w kręgle). Współorganizatorem był Warsztat Terapii Zajęciowej ul. Iłżecka 31 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Naszą placówkę reprezentowało czterech zawodników; Michał Cebula, Mariusz Łuba, Piotr Serafin, Dariusz Chrapek opiekunem grupy był instruktor Michał Saramański. Zawody przebiegały w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze nie brakowało wspaniałych i dobrych rzutów co wśród zawodników powodowało pozytywne emocje. Z pośród wszystkich zawodników najlepsi zaklasyfikowali się d finału, tę przyjemność miał też zawodnik z naszych Warsztatów Piotr Serafin. Uczestnicy zawodów wywalczyli  pamiątkową statuetkę oraz upominki dla WTZ Zochcinek.  Po zawodach dla wszystkich przygotowany był gorący posiłek. Do domu wszyscy wracali z uśmiechem na twarzy i głową pełna wrażeń.
  galeria zdjęć>>>

Zawody - Tenis Stołowy - Busko Zdrój
  W dniu 07.11.2011 roku w Busku Zdroju Warsztat Terapii Zajęciowej w Zochcinku wziął udział w zawodach sportowych w tenisie stołowym, których organizatorem był Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start” przy współpracy Zrzeszenia Sportu I Rehabilitacji „Start” w Kielcach i Koła Sportowego „Start” przy Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym w Busku Zdroju. Zawody były przeprowadzone w grupach według schorzeń: jeżdżący na wózkach inwalidzkich, inne rodzaje schorzeń narządu ruch /podział nastąpił po weryfikacji klasyfikatora, upośledzenia umysłowe w stopniu lekkim, niesłyszący lub niedosłyszący, z podziałem na grupę kobiet i mężczyzn. Warsztat w Zochcinku reprezentowali: Piotr Kaczmarski, Andrzej Wiatrowski, Mariusz Łuba, Michał Cebula, Adrian Zagórny, Andrzej Turski, Józef Mucha. Łącznie w zawodach wzięło udział 106 zawodników z 13 placówek. W grupie osób na wózkach inwalidzkich uczestnik Adrian Zagórny zajął 5 miejsce.
   galeria zdjęć>>>

Biskup w Zochcinku
 
W dniu 2 listopada 2011 r. Dom Pomocy Społecznej i Warsztat Terapii Zajęciowej w Zochcinku odwiedził Ksiądz Biskup Edward Frankowski. Ksiądz Biskup odprawił Mszę Św. w której udział wzięli mieszkańcy i pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Zochcinku, uczestnicy i kadra Warsztatu Terapii Zajęciowej w Zochcinku oraz lokalna społeczność. Po odprawieniu Mszy Św. Ksiądz Biskup odwiedził i pobłogosławił w pokojach tych mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Zochcinku, którzy ze względu na wiek i chorobę sami nie mogli  wziąć udziału we Mszy Św. Zwiedził i pobłogosławił także Warsztaty Terapii Zajęciowej, gdzie z rąk kierownika warsztatu w towarzystwie delegacji złożonej z uczestników otrzymał pamiątkowy obraz i jedną z prac wytworzoną na pracowni ceramicznej -  "Świętą rodzinę" .
 
   galeria zdjęć>>>

 Szansa Cup - Ostrowiec 2011
  W dniu 13.10.Warsztat Terapii Zajęciowej w Zochcinek uczestniczył w V Wojewódzkim turnieju Warsztatów Terapii Zajęciowej w piłkę nożną halową „Szansa CUP”Drużyna Warsztatu skladała się z: bramkarz Andrzej Wiatrowski, Piotr Kaczmarski, Piotr Mazur, Mariusz Łuba, Jacek Kamiński, Andrzej Turski, Kinga Kalinowska. Turniej stał  na wysokim poziomie zarówno pod względem sportowym jak i organizacyjnym. W tym roku udział w turnieju wzięli: WTZ Skarżysko-Kamienna, WTZ Zawichost, WTZ Śmiechowice, WTZ Ostrowiec Świętokrzyski ul. Rzeczki, ZSS Ostrowiec Świętokrzyski ul. Iłżecka, WTZ Zochcinek, WTZ Ostrowiec Świętokrzyski ul. Iłżecka, WTZ Busko Zdrój, SOSW Niemienice. Turniej wygrał WTZ Skarżysko-Kamienna - zespół ten obronił tytuł, który zdobyli w roku ubiegłym. Drugie miejsce zajął SOSW Niemienice, a trzecie ZSS Ostrowiec Świętokrzyski ul. Iłżecka. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali smaczny obiad i słodkie upominki w postaci czekolad Każdy zespół otrzymał pamiątkowy puchar, grupowe zdjęcie, piłki do gry, torbę turystyczną oraz album naszego powiatu ufundowany przez Starostę Powiatu Ostrowieckiego. Natomiast drużyny, które zajęły miejsca I III otrzymały dodatkowo siatkę z piłkami do gry, rękawice dla bramkarza, rowerek treningowy, album naszego województwa. Dodatkowo każdy uczestnik otrzymał zdjęcie grupowe do osobistego albumu fotograficznego.
  galeria zdjęć>>>

Dawnych Wspomnień Czar
Dn. 20.10.2011r. odbyły się występy teatralno muzyczne uczestników WTZ Zochcinek w Chmielniku. Tematem tegorocznych występów był „Dawnych Wspomnień Czar ’’ Osobami które brały udział w występach były , Łuba Mariusz, Kalinowska Kinga, Kamińska Małgorzata, Wróbel Agnieszka, Wróbel Renata, Mucha Józef  Opiekunami: Ścibisz Tomasz, Baran Agata, Dragan Jacek. Występy odbyły się w Chmielnickim Centrum Kultury, ok. godz. 10:30 Występowało 12 zespołów, wśród nich byli nasi Uczestnicy. Zaśpiewali  utwory z okresu międzywojennego  i kolejno były to : Umówiłem się z nią na dziewiąta’’ wykonała Małgorzata Kamińska, ,,Już taki jestem zimny drań’’ – Józek Mucha, ,,Sex appeol’’ – Agnieszka  i Renata Wróbel, Ostatnim utworem który zaśpiewała Kinga Kalinowska był utwór pt. ,,Odrobinę szczęścia w miłości’’ gdzie dołączony został występ teatralny który zagrali Mariusz Łuba i Małgorzata Kamińska. W trakcie występów o godz. 13:00 była przerwa obiadowa po której występy trwały dalej. Na koniec  było uroczyste rozdanie dyplomów i nagród dla wszystkich uczestniczących grup. Powrót był w godzinach późno – popołudniowych. Wszyscy dzielili się wrażeniami i swoimi przeżyciami, ale w jednym wszyscy się zgodzili że  występ można zaliczyć do udanych.  
   galeria zdjęć>>>

 Turniej Boccia
W dniu 10 października 2011 r w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kielcach przy ulicy Jagielońskiej 90 odbył się zorganizowany przez Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Start Turniej Boccia. Wśród ponad 20 placówek województwa Świętokrzyskiego które wystawiły do rywalizacji 35 zespołów, WTZ z Zochcinka pierwszy raz w swojej  historii ze swoimi 2 zespołami wystąpił w "egzotycznej" dyscyplinie jaką jest gra Boccia. Zespół 1 Adrian Zagórny, Patrycja Karbowniczek, Jacek Kamiński, zespół nr 2 Mariusz Łuba, Grzegorz Skuza, Piotr Mazur. rezerwowym zawodnikiem WTZ była Dorota Słapek. Obie drużyny Warsztatów zacięcie rywalizowały z drużynami z całego województwa,  rozgrywki stał na bardzo wysokim poziomie ze względu na zespoły z Kielc i Pińczowa których  profesjonalna gra i emocje które udzielały się również kibicom obecnym na turnieju. Z  bardzo dobrym rezultatem i zangażowaniem w grze zespół nr 1 dotarł do ćwierćfinału w którym przegrał minimalną różnicą punktów zajmując w głównej klasyfikacji VI miejsce zdobywając puchar i medale które wręczył prezes Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Start Bogumił Bujak. Cała impreza odbyła się miłej atmosferze i sportowej rywalizacji, na uczestników zawodów czekał gorący posiłek i napoje. Już dziś nasi zawodnicy  zapowiedzieli kontynuację występów w nowej dyscyplinie i chęć uczestnictwa w zawodach w Boccia.
  galeria zdjęć>>>


Stroiki na Dzień Zamarłych
W październiku b.r. uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Zochcinku pod kierunkiem instruktorów przygotowali wiązanki i stroiki na Święto Zmarłych. Już po raz kolejny w tym roku uczestnicy warsztatu prezentowali i zachęcali do zakupu prac wykonanych w ramach zajęć terapeutycznych. Sprzedaż aukcyjna odbyła się w instytucjach na terenie Opatowa tj. w Starostwie Powiatowym w Opatowie, Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Urzędzie Miasta i Gminy oraz Powiatowym Urzędzie Pracy. Aukcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Pieniądze pozyskane ze sprzedaży zostaną przekazane na integrację społeczną uczestników warsztatu.  
  galeria zdjęć>>>

Pożegnanie Lata - Ognisko
   
  galeria zdjęć>>>

   
   
   galeria zdjęć>>>Targi Aktywności Zawodowej - Rzeszów 20 września 2011
  Zakończyły się I Ogólnopolskie Targi Aktywności Zawodowej, pierwszej tego typu inicjatywie, na taką skalę w Polsce. Już teraz wiadomo, że wzięło w nich udział blisko 40 wystawców z całej Polski. W rzeszowskiej hali Podpromie spotkali się  przedstawiciele ZAZ m.in. z Giżycka, Koźmina Wielkopolskiego, Bydgoszczy, Stargardu Szczecińskiego, Warszawy, Krakowa i wielu innych miast i miejscowości, gdzie powstały Zakłady. Nie zabrakło również delegacji z naszych jednostek: Warsztatu Terapii Zajęciowej i Domu Pomocy Społecznej w Zochcinku. więcej>>>
  galeria zdjęć>>>

18.09.2011 - Dni Województwa Świętokrzyskiego - Wojciechowiece - Bidziny
Wyjazd plenerowy do Wojciechowic. Impreza dotyczyła promowania Województwa Świętokrzyskiego, dzięki czemu mieliśmy możliwość zaprezentowania dorobku artystycznego uczestników. Uczestnika Warsztatu przedstawili swoje rękodzieła, które cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród osób przybyłych na imprezę, kilka prac udało się sprzedać za sumę 55zł. Na miejscu można było obejrzeć występy zespołów muzycznych oraz wysłuchać przemowy władz naszego województwa. Szczególnym punktem imprezy był występ Krystyny Niedzielskiej. Cały wyjazd zakończył się późnym popołudniem po czym wszyscy wrócili do domu stwierdzając, że plener można zaliczyć do udanych.
   galeria zdjęć>>>

Biegi przełajowe - Tokarnia 2011

Dnia 19.09.2011 r. odbyły się zawody sportowe w biegach przełajowych w miejscowości Tokarnia k. Kielc, zorganizowane przez Zrzeszenie Sportu i Rehabilitacji „START” w Kielcach. W zawodach wzięli udział Kaczmarski Piotr, Mazur Piotr, Woszczyka Katarzyna, Podkowa Henryk, opiekunami grupy sportowej byli Sawicki Mariusz, Ścibisz Tomasz. Do zawodów uczestnicy przygotowali się trenując na placu obok Warsztatów. Treningi były wyczerpujące i uczestnicy wkładali dużo wysiłki w to by przygotować się jak najlepiej. Na miejscu panowała bardzo miła atmosfera. Uczestnicy zostali wcześniej zakwalifikowani do odpowiednich grup liczących od kilku do kilkunastu osób. Rywalizacja była bardzo zacięta lecz widać było, że dla wszystkich biorących udział w zwodach najważniejsze było to, by dobrze się bawić. Wszyscy uczestnicy wywalczyli medale oraz pamiątkową statuetkę dla WTZ Zochcinek. Po zawodach dla wszystkich przygotowany był gorący posiłek. Do domu wszyscy wracali z uśmiechem na twarzy i głową pełna wrażeń.

galeria zdjęć>>>


Sprzątanie Świata
W dniu 16 września wzięliśmy udział w akcji Sprzątanie Świata. Wraz z opiekunami poszliśmy na teren wokół WTZ i DPS zbierać śmieci: papierki od batonów, puszki, butelki. Zbieraliśmy śmieci, które leżały w krzakach a także na trawie. Wszystkie śmieci zbieraliśmy do worków foliowych,  żeby było czysto i przyjemnie. Śmieci należy wrzucać do kubłów i kontenerów na śmieci jednak nie wszyscy   tak robią. Nazbieraliśmy kilka worków śmieci. Należy dbać o czystość i porządek aby trawa i roślinki mogły rosnąć. Musimy szanować przyrodę aby nasza okolica była zadbana. W galerii pokazujemy efekty naszej pracy

 

galeria zdjęć>>>


Plener Malarski - Łagiewniki

Stowarzyszenie Przyjaciół Domu Pomocy Społecznej w Łagiewnikach "Otwarte Serca"  dnia 09.09.2011 r zorganizowało II Wojewódzki Plener Malarski Osób Niepełnosprawnych. Plener odbył się na terenie DPS w Łagiewnikach. Wzięły w nim udział 5-osobowe  grupy uczestników z dwudziestu Placówek Pomocy Społecznej  z terenu województwa Świętokrzyskiego (DPS, WTZ, ŚDS, POW). Plener miał charakter konkursu plastycznego w II kategoriach tj. dla amatorów i zaawansowanych artystów. Uczestnicy konkursu mieli do namalowania 3 pejzaże (zabytkowy spichlerz, stare dęby z budynkiem w tle oraz staw  w tle łąki i las). Po wybraniu odpowiedniej techniki plastycznej artyści mieli ok 3 godzin na wykonanie swojego dzieła. W plenerze udział wzięło udział czterech uczestników z naszego warsztatu : Jan Szeląg, Jolanta Wolańska, Piotr Sitarski, Piotr Mazur. Opiekunem grupy artystycznej była instruktor pracowni plastycznej Diana Kłonica. Praca jednego z uczestników Piotra Sitarskiego zdobyła wyróżnienie  w kategorii amatorów.
 

 galeria zdjęć>>>


Dymarki Świętokrzyskie 2011  
W dniach 20-21 sierpnia 2011 roku Uczestnicy WTZ wraz z Instruktorami brali udział w corocznych Dymarkach Świętokrzyskich w Nowej Słupii. Wystawę prac wykonanych w czasie zajęć na WTZ prezentowały pracownie plastyczna, ceramiczna i krawiecka. Prezentowane prace wykonane przez naszych Uczestników cieszyły się dużym zainteresowaniem zwiedzających. 

 

galeria zdjęć>>>


Koniec Wakacji !!!

Wakacje się skończyły, wróciliśmy z nich uśmiechnięci, opaleni, chętni do pracy i ciekawi nowych wyzwań i przygód, które Nasi Instruktorzy wraz z Kierownikiem na pewno Nam zafundują. Będziemy ze sobą przez kolejny rok, liczymy na to, że będziecie razem z Nami i na bieżąco będziecie śledzić to co się u Nas dzieje, a my ze swojej strony obiecujemy, że będziemy się dzielić z Wami  każdym nowym wydarzeniem z życia warsztatowego:-) Najbliższe wydarzenie w jakim bierzemy udział, to IV edycja konkursu plastycznego pt. „Moje marzenia”, organizowanego pod hasłem „Twórczość Plastyczna jako element rozwoju osobistego i walki z wykluczeniem społecznym”, oraz w II Wojewódzkim Plenerze Malarskim - Łagiewniki 2011

WAKACJE :)
W dniach 4-31 lipca - Uczestnicy WTZ Zochcinek mają przerwę wakacyjną, w tym okresie niema zajęć. Życzymy wszystkim udanego wypoczynku, dużo słońca, niezapomnianych wrażeń oraz interesujących podróży w czasie wakacji - życzą Kierownik, Kadra, oraz Uczestnicy WTZ Zochcinek. Do zobaczenia w sierpniu.


Ogólnoświatowa Pielgrzymka Osób Głuchych i Niepełnosprawnych w KAŁKOWIE-GODOWIE

2 lipca 2011r. Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Zochcinku tj. Kinga Kalinowska, Małgorzata Kamińska, Mariusz Łuba i Stanisław Mucha wzieli udział w Ogólnoświatowej Pielgrzymce Osób Głuchych i Niepełnosprawnych w KAŁKOWIE-GODOWIE. Podopieczni WTZ uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Zygmunta Zimowskiego z Watykanu i Ks. Biskupa Henryka Tomasiaka w Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej. Następnie uczestnicy zwiedzali Golgotę i Izbę Regionalną a po tradycyjnej grochówce i kiełbasce z grila wzieli udział w przeglądzie twórczości osób niepełnosprawnych. Zaprezentowali 4 piosenki, które porwały publiczność do tańca i nagrodzone zostały gromkimi brawami.
 

 galeria zdjęć>>>


Powitanie Lata

W dniu  29 czerwca 2011r. podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej w Zochcinku uroczyście powitali lato i rozpoczęli przerwę wakacyjną. Mimo niesprzyjającej pogody wszyscy bawili się doskonale. -  Dziękuję wszystkim za współpracę – powiedział Norbert Staniszewski Kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Zochcinku – Mam nadzieję, że wakacje będą nie tylko czasem dobrej zabawy, ale również odpoczynku i zawierania nowych znajomości. Do zobaczenia po przerwie wakacyjnej.

 

 galeria zdjęć>>>


 

PROJEKT
Założeń do ustawy o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych


"Golgota Świętokrzyska"

Tego dnia odbyła się Spartakiada Osób Niepełnosprawnych "Golgota Świętokrzyska" Kałków-Godów. Warsztat Terapii Zajęciowej w Zochcinku reprezentowała drużyna drużyna: Małgorzata Kamińska, Anna Witek, Mariusz Łuba, Daniel Bełczowski, Henryk Podkowa, Michał Cebula. Drużyna wystąpiła w trzech konkurencjach: rzut lotką do tarczy, rzut ringiem, przeciąganie liny. Rywalizowaliśmy z 25 innymi drużynami z całego regionu poł-wsch Polski. 500 uczestników imprezy spędziło udanie pobyt w Sanktuarium M.B. Bolesnej, zwiedziliśmy zoo, Golgotę, kosiół.
 

 galeria zdjęć>>>


Piosenka Religijna  
W dniu 15 czerwca 2011 roku uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej  w Zochcinku wzięli udział w XI Festiwalu Piosenki Religijnej „Tobie Panie Śpiewać Chcę”, którego organizatorem był Opatowski Ośrodek Kultury. W festiwalu wzięły udział szkoły i placówki opiekuńczo – wychowawcze z terenu powiatu opatowskiego. więcej>>>


galeria zdjęć>>>


„Zaczarowana piosenka”

Dn. 11.06.2011 r. odbyła się integracyjna wycieczka do Krakowa na VII Festiwal „Zaczarowana Piosenka”im Marka Grechuty organizowany przez Fundację Anny Dymnej. W wycieczce wzięli udział uczestnicy WTZ w Zochcinku, instruktorzy terapii zajęciowej, rodzice uczestników oraz ich rodziny. Program wycieczki obfitował w atrakcje. więcej>>>
 

                                       galeria zdjęć>>>


"Jarmark Opatowski"  
W dniach 04-05.06.2011r. Warsztat Terapii Zajęciowej wziął udział w Jarmarkach Opatowskich. Uczestnicy i instruktorzy terapii zajęciowej przygotowali wystawę prac artystycznych. Wystawione prace pochodziły z pracowni: plastycznej, ceramicznej i krawieckiej. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem i wiele prac zostało sprzedanych. Pieniądze ze sprzedaży prac artystycznych zostaną przeznaczone na integrację społeczną uczestników WTZ.

   galeria zdjęć>>>

Dzień Mamy i Taty

W dniu 26 maja 2011r. na terenie WTZ odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca. Zgromadzeni rodzice wysłuchali  wierszy, skeczy oraz piosenek, które z tej okazji przygotowały dla nich ich pociechy. Pod koniec uroczystości rodzice zostali obdarowani  drobnym upominkiem w postaci kwiatka z bibuły, który został własnoręcznie wykonany specjalnie na tę okazję. Uroczystość została  zakończona grillem połączonym z zabawą taneczną na świeżym powietrzu.
   galeria zdjęć>>>


2012 - 2011

Strona zbudowana z Kopage
← Zbuduj swoją teraz
Znajdź nas na Facebooku
Powered by Kopage